Oldalak

2012. október 23., kedd

Illóolajokkal a hajproblémák ellen


Az illóolajok sok problémára jelentenek kellemes megoldást, így a hajápolásban is segítségre lehetnek. Az alábbi illóolajokat oldjuk fel 20 ml édesmandula vagy olíva olajban, majd masszírozzuk a száraz hajba és a fejbőrbe. Fedjük be a fejünket 20 percig egy törülközővel, míg az illóolajok kifejtik jótékony hatásukat, az olaj pedig hidratálja a hajat. Majd mossuk meg alaposan. Hetente egyszer egy hónapon át végezzük a kezelést.

Száraz hajra: 3 csepp rózsa, 7 csepp szantálfa
Zsíros hajra: 4 csepp boróka, 6 csepp keserűnarancs
Fénytelen hajra: 4 csepp pacsuli, 6 csepp pálmarózsa
Normál hajra: 4 csepp tömjén, 6 csepp narancs
Korpás hajra: 4 csepp teafa, 6 csepp geránium
Hajhullás ellen: 5 csepp rozmaring, 5 csepp gyömbér

Figyelem! Csak tiszta, 100%-os illóolajat használjunk. Az információk tájékoztató jellegűek, nem helyettesítik szakember véleményét.




2012. október 5., péntek

Kecsketejes mákos szappan


  A kelet-európai kulinária tárháza igen gazdag mákos receptekben, tőlünk nyugatra és Ázsiában inkább a drogfogyasztás jut az emberek eszébe.  A görög és római birodalom lakói mézzel keverve fogyasztották a mákot. Minden nagy ókori civilizáció ismerte a mákteát - nyugtató hatása miatt. A görög mitológia szerint a mák Adonisz könnyéből lett, amikor az elvesztett szerelmet siratta. Őshazája Közép-Ázsia, de ma már a világon mindenfelé termesztik és korlátozzák egyes fajták termelését. Jelentőségét tekintve a máktok a vegyipar számára sokkal fontosabb alapanyag, mint a mákszem. A gyógyszeripar számos készítményben hatóanyagként alkalmazza a gyomor-bélrendszer, az epe és húgyutak görcsét oldó papaverint, a köhögéscsillapító narkotint és kodeint, valamint az erős fájdalomcsillapító hatással rendelkező morfint.

  A szappanban ebben az esetben csak bőrradírozó hatását fejti ki, ami igazán hatékonyan dörzsiz vetekedve egy lufa szappannal. És milyen szép kontrasztot ad a fehér szappannak. :) A szappan kecsketejjel készült, ami ugyancsak  egy természetes pilling forrás, mivel hámlasztó savat tartalmaz, melynek segítségével finoman, nem drasztikusan hámlasztja a bőr fáradt felső rétegét így segítve a gyorsabb, egészségesebb sejtképződést. A kecsketejben megtalálható a Q10 koenzim mellett magas ásványianyag tartalma és a gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt az ebből az alapanyagból készült kozmetikumok tökéletes választást jelentenek a száraz, érzékeny, ekcémára hajlamos vagy psoriasisos bőr ápolására.
  Illatnak citromfű illóolaj került bele, ami antibakteriális és stimulálja a bőrt, valamint még egy kevés mandarin és ilang-ilang. Az előbbi segíti a bőr vérkeringését, az utóbbi pedig fertőzésgátló hatású.




2012. október 1., hétfő

Vörösboros szappan


  A bor egészségre kifejtett jótékony hatását már az ókorban ismerték, a rómaiak, görögök orvosságként is használták, persze csak a megfelelő mennyiségben. A mértékkel fogyasztott bor kedvező élettani hatása nem az alkoholtartalmából, hanem egyéb alkotórészeiből ered. Majd egy évtizeddel ezelőtt, az új évezred hajnalán igazi szenzációt keltett, mikor egy francia a kastélyában egy bordeaux-i szőlőültetvény közepén vinoterápiás intézményt hozott létre, ahol minden kezelést borral, szőlővel, vagy azokból készült termékekkel végeztek. A borfürdőnek elsősorban a kiváló antioxidáns hatást aknázzák ki. Ugyan nem érzékeljük, de testünket folyamatosan oxidatív károsodás éri, ami az öregedést okozza. 
  A vörösborban található polifenolos vegyületek olyan kedvező szerkezeti és kémiai tulajdonságokkal rendelkeznek, melyek lehetővé teszik, hogy antioxidánsként viselkedjenek, melyek szerepet játszanak az E-vitamin regenerálásában is, mely az egyik leglényegesebb antioxidáns.
  Ami a bőr szempontjából elsősorban fontos lehet, az az, hogy a borban található polifenolok erősítik a kollagénrostokat és ezért feszesebbé teszik a bőrt. Antioxidáns hatásuk pedig segít a szabadgyökök közömbösítésében. Magas csersav tartalma miatt seborrhoeás bőrre is jótékony hatással van.

  A szappan összetevői: Olíva-, kókusz-, napraforgó-, szőlőmag és pálma olaj. A szőlőmagolaj bőr simaságát, rugalmasságát biztosítja, megelőzi korai öregedését. Képes a kollagén szöveteket regenerálni, növekedésüket stimulálni, illetve a petyhüdt bőr állapotát javítani. A szappanba a szőlőmagliszt is került, ami a radírozásért felelős. Illatnak kubebors illót kapott, aminek igazán frissítő illata egész közel áll hozzám, és a friss, citromos illatú illóolaj főleg bőrtisztító és bőrnyugtató hatású. 
  A lúgot a vörösborban oldottam fel, amit előtte fahéjjal és szegfűszeggel főztem fel, hogy az alkohol elpárologjon belőle. A lúgot csak egész apránként adagoltam, és amikor már kb. 40 fokosra hűlt adtam hozzá a következő adagot. Így elég szépen megőrizte a vörösbor eredeti színét, és még pudingosodáskor is felfedezhető volt benne a vörös . Végleges színét a hozzáadott szőlőmagliszt adta, amitől egészen sötét barna színe lett, de még mindig közelít egy kicsit a mélybordóhoz.