Oldalak

2013. december 16., hétfő

Fenyő szappanok


Ezeket az csöppségeket apró ajándékoknak szántam az idén. Elvileg karácsonyfára szeretnének hasonlítani, de remélem akik kapják, azok felismerik a hasonlóságot. :)
A szappanok habszappanból készültek, és ha már fenyő, akkor természetesen fenyő illatot kapott mindegyik.  A fenyő illóolaját elsősorban légúti megbetegedések gyógyítására és megelőzésére használják. Kozmetikailag pedig a bőrre antibakteriális, tonizáló, dezodoráló hatással bír.
Zöld kozmetikai pigmenttel színeztem, a tetejüket pedig fürdőgyönggyel szórtam meg.
A szappan összetevői: pálmaolaj, kókuszolaj, olívaolaj, fenyő illóolaj, kozmetikai pigment.



2013. december 11., szerda

Csoki narancs szappan



Idén nem mézeskalács szappannal készültem a karácsonyra, hanem egy csokis narancsos szappannal. A narancs illata számomra ugyancsak a karácsonyt idézi, és nem utolsó sorban a bőrre is jó hatással van. Az édesnarancs illóolaja visszaadja a bőr egyensúlyát, támogatja a méreganyagok távozását, valamint segíti a narancsbőr gyógyulását is. 
A szappanhoz hozzáadott kakaópor pedig enyhe bőrradírozó hatású, ami eltávolítja az elhalt hámsejteket, a bőr pedig feszesebbé és rugalmasabbá teszi.
A szappan összetevői: olíva olaj, kókuszolaj, napraforgóolaj, pálmavaj, édesnarancs illóolaj, kakaópor, kevés narancssárga ételfesték. A szappan tetejét egy kevés kakaóporral és narancshéjjal díszitettem.
Figyelem! A narancs illóolaja enyhén fototoxikus, ezért napozás vagy szoláriumozás előtt ne használjuk!



2013. június 28., péntek

Menta - Lime szappan kicsit másképp



Az elmúlt heti nagy melegben igazán megnőtt az igény a frissítő fürdőkre, így nem maradhatott el az újabb adag mojito szappan se.
Igazából a szappan összetétele ugyanaz mint az előzőnél: olíva-, napraforgó-, kókusz- és pálmaolaj, borsmenta tea, valamint lime- és borsmenta illóolaj. Csak valahogy képtelen vagyok kétszer ugyanazt megalkotni. :)



Persze ezúttal a tetejét is meg kellett cifráznom egy kicsit:







2013. április 22., hétfő

Rózsafa szappan




  Úgy hiszik, hogy a rózsát 5.000 évvel ezelőtt kezdték termeszteni Ázsiában. Azóta pedig se szeri, se száma a róla szóló érdekes történeteknek.  A rózsa volt az első virág, amelyből illóolajat és frissítő arcvizet pároltak le egykor Perzsiában. A virág jótékony hatásait bizonyítja, hogy a különböző kultúrájú népek évezredek óta használják szépítő célokra.

    A mitológia szerint, amikor Aphrodité a halálosan megsebesült szerelméhez Adoniszhoz sietett, megkarcolta néhány rózsa tövise, és kiserkenő vére pirossá festette a mitikus fehér virágokat. Így változott piros színűvé a fehér rózsa. A rózsa a római otthonok asztali díszeként is szolgált, és a ház vendégeinek illatos rózsaszirmokkal teli fürdővízzel kedveskedtek, mert azt tartották, hogy kiváló afrodiziákum, valamint remek ellenszere a részegségnek. A rómaiak vezették be azt a szokást, hogy a halott szerelmük sírjára piros rózsát ültettek, a fiatal leányokéra pedig a tisztaság jelképeként fehéret.

  A rózsaesszencia öregedésgátló, erősíti a sejtfalakat, csökkenti a stressz és az irritáció hatásait. A leforrázott rózsalevél nyugtató, tonizáló és antiszeptikus hatású, borogatásként is alkalmazható. A rózsavíz kiváló bőrtisztító, hűsítően hat az arcra. A rózsás kozmetikumok száraz, vízhiányos és érzékeny bőrtípusra is kiválóan alkalmazhatók. Öregedő bőrre különösen ajánlottak. Mivel a rózsa hatóanyagai gyulladásgátló és fertőtlenítő tulajdonságúak, zsíros és pattanásos bőr kezelésére is kitűnőek a rózsás termékek.

    A szappant elsősorban pattanásos és öregedő bőrre szántam. A lúgot rózsa főzetben oldottam, a színét pedig a hozzáadott rózsaszínagyagtól kapta. A rózsaszínagyag gyengéden tisztítja és hámlasztja a bőrt, az érzékeny és a száraz bőr ápolója.  Illatát a rózsafa illóolaj adja, ami minden bőrtípusra ajánlott, a száraz és sérült bőr kezelésére különösen jó. Fertőzés gátló, baktériumölő, dezodoráló, serkenti a sejttermelést és immunserkentő. Díszítésként pedig apró rózsabimbókat nyomkodtam a massza tetejére. 

   A szappan összetevői: Olíva olaj, rózsa főzet, kókuszolaj, napraforgóolaj, pálmavaj, lenmagolaj, shea vaj, rózsaszínagyag, titándioxid, rózsafa illóolaj.



2013. április 3., szerda

Természetes miteszer eltávolító



Az alábbi receptet már sokszor próbáltam, és bár először megijedtem a szódabikarbóna használatától, de be kell vallanom a recept valóban hatásos. A mitesszereket maradéktalanul eltávolítja az elhalt hámsejtekkel együtt, az arc pedig üde és puha lesz tőle. És nem utolsó sorban minden alapanyagot megkaphatunk hozzá a sarki boltban, illetve a gyógyszertárban
A bazsalikom gyulladáscsökkentő és tisztító hatással rendelkezik, bár külsőleg enyhén irritáló, ezért érzékeny bőrűek ne használják. 



A recept a következő:

400 ml vízben friss vagy szárított bazsalikom levelekkel teát főzzünk. Miután lehúztuk a tűzről néhány csepp tetszés szerinti illóolajat cseppentünk bele, ami segítséget nyújt az akne elleni küzdelemben (levendula, szantálfa, teafa, pacsuli, cédrus , tömjén, narancs, citrom, geránium stb...). Néhány percig gőzöljük az arcunkat törülköző alatt, hogy meglazuljanak a miteszerek.

Keverjünk össze 1 evőkanál gyógyszertári szódabikarbónát annyi vízzel, hogy tészta állagú pépet kapjunk. Kenjük fel az arcra, kb. egy percig hagyjuk rajta, majd finoman dörzsöljük le. A folyamatot hideg vizes arcmosással fejezzük be, hogy visszazáródjanak a pórusok. 



2013. április 1., hétfő

Vanília - levendula fürdőbomba



Az egyre elhúzódó tél után egyre inkább vágyik a bőr egy kis extra ápolásra. Nekem ilyenkor a kedvencem egy lazító aromás fürdő, természetesen egy fürdőbombával megspékelve. :)
A levendula illata igazán lazító, és segít a téli depresszió, a kimerültség leküzdésében. 
Ezúttal már egy kicsit untam a gömb formát, és egy borotvahabos flakon tetejét választottam formának, amibe rétegekben nyomkodtam bele a sárga és lila port, amit előtte kozmetikai pigmenttel színeztem.




2013. február 15., péntek

Kókuszos Citromfüves samponszappan


  A kókuszolaj a hajápolásban számomra az egyik csodaszer. Nemcsak azért, mert hajpakolásként táplálja, fényessé és puhává varázsolja a hajat, de természetes gombaellenes hatása miatt erősen csökkenti a korpásodást is. 
   A kókuszból származó zsíradék, a kókuszolaj legnagyobb részben laurin- és kaprinsavat tartalmaz, amik a gombaölő, antioxidáns, antimikróba, antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatásáért felelősek. Már évezredek óta használják a hagyományos gyógyászatban, valamint az Ayurvédának is fontos részét képezi.  A kókuszolaj a haj és a szaruhártya legjobb természetes tápanyaga. Elősegíti a haj egészséges növekedését, és gyönyörű fényt ad neki. Ha rendszeresen masszírozzuk a fejbőrt kókuszolajjal, az megelőzi a korpásodást, kezeli az esetleges tetveket és serkéket, szabályozza a fejbőr zsírháztartását. Kiváló hajkondicionáló, és segít rendbehozni a károsodott hajat. Bőrön alkalmazva csökkenti a ráncokat, táplálja és feszesíti a bőrt.
  A szappan melegeljárással készült, és az extra ápoló kókuszolaj az elszappanosodás után került hozzáadásra. A lúgot citromfűteában oldottam, ami ugyancsak antibakteriális hatású. A szappan barnás színét a tea okozza, a többi részét zöld agyaggal és egy kevés kakaóporral színeztem. A tetejébe díszítés képpen pedig a zöld zsálya és a fehér olíva szappanból szurkáltam bele forgácsokat.
 Illatnak csak citromfű illóolajat kapott, ami fertőtlenítő, antimikrobális, dezodoráló és gyulladáscsökkentő hatása révén ugyancsak alkalmas a korpás fejbőr kezelésére.




2013. január 6., vasárnap

Csillagos szappan



Ez a szappan egy munkatársam részére készült. Eredetileg karácsonyi ajándéknak szántam, de erre a decemberi nagy felhajtások közepette már nem jutott időm. Ezért is készült almás fahéjas illatban, bár a színe nem igazán erre hajaz. Az igazat megvallva nem is ebben rejlik a szappan lényege, hanem a csillagokban.

A szappan két részletben készült. Első lépésben a csillagok készültek el, majd ezek kerültek bele a végleges szappan masszába. A szappan összetevői: olíva olaj, napraforgóolaj, kókuszolaj, pálmavaj, kozmetikai pigment.







2013. január 5., szombat

Lenmagzselés samponszappan




  Az ókori egyiptomiak szerint a len volt az első növény, melyet az istenek teremtettek. A lenmagot – egyedi összetételének köszönhetően – az egész világon ma is széles körben használják mind a népi, mind a hivatalos gyógyászatban.

Az olajos magvak közül a legtisztább és legtöbb, a szervezet számára nélkülözhetetlen zsírsavakat tartalmazza, valamint nyomelemeket (pl.: foszfor, kén, kobalt, króm, jód stb.), vitaminokat (pl.: A, B1, B2, B6, C, D, E), és a teljesség igénye nélkül még folsavat és pantoténsavat is.


A lenmag gyakorlatilag minden alakjában elősegíti a megfiatalodást, nemcsak belsőleg, hanem külsőleg is. A bőrünk simává és rugalmassá válik tőle. Arcpakolásokhoz hozzáadva a lenolajat hetente kétszer végezhetünk arcmasszázst. Az arcot nyákos főzetével töröljük át a ráncok és a gyulladások ellen. Kiválóan ápolja a hajat, kifényesíti és elasztikussá, mégis puhává teszi. Ráadásul kiváló hajrögzítő is.

A szappan folyadék alapját megfeleztem, és az egyik felében oldottam a lúgot, a másik felét pedig lenmagzselével helyettesítettem. Színezéshez zöldagyagot használtam, ami kiváló a zsíros haj ápolására. Illatnak pedig teafa, levendula és rozmaring illóolaj került bele, amelyek mind kiváló antibakteriális hatásúak, így a korpás fejbőr ápolására is hatékony gyógyír.

A szappant összeségében zsíros és korpás fejbőrre ajánlom.